Olcsó macskacsapda hátrányai
Olcsó macskacsapda
Az utóbbi időben sok gyenge minőségű macskacsapda jelent meg a magyar piacon:
Ne vegyünk meg olyan macskacsapdát, mely már ránézésre is gyenge anyagból készült: ha kézzel benyomható a rács, akkor a macskát nem tartja benn. Óvakodjunk a kisméretű eszközöktől! Ezekbe a macska bele sem megy, illetve a csapda ajtó nem tud záródni. Kerüljük a házilag barkácsolt, fából készül csapdákat – ezek sem tartják benn a szabadulni igyekvő macskát.
Ne vegyünk meg olyan csapdát sem, melynek mechanikája vagy bármely alkatrészének minősége kétségeket ébreszt. Jó ha tudjuk: a befogott macska minden áron szabadulni próbál: a rossz minőségű macskacsapda nem fogja meg a macskát. Ha mégis, akkor nem tartja benn. Nincs rosszabb, mint amikor a befogott macska szétcincálja a gyenge ketrecet, majd kiszabadul. A ravasz állat könnyen tanul, a jövőben óvakodni fog a gyanús ketrec-szerkezetektől. Macskafogásra alkalmas csapdával is csak álcázás után lehetünk eredményesek ilyen esetben.
Most olyan élvefogó csapdákat mutatunk meg, melyek NEM ALKALMASAK nyestfogásra:
- Ezt a képet egy vásárlónk készítette, hazai webshopban 12.000Ft-ért vásárolt csapdáról. A macskacsapda a kihelyezést követő 14 napon belül eredményes volt. Az éjszaka kellős közepén hallotta is a tulajdonosa a csapda lecsapódását. Reggel az első dolga volt ellenőrizni a csapdát, a képen látható látvány fogadta.
- A ketrec szétfeszítve, a macska természetesen nem volt benne. Jól látható, hogy a befogott macska addig harapta, feszegette a csapdát, míg ki nem szabadult belőle. A rács ponthegesztése nem bírta ki az erőhatást. A macskacsapda tönkrement, a macska pedig kereket oldott.
- Az incidenst követően a macskaprobléma nem szűnt meg, így találta meg cégünket az ügyfél. A szupercella vásárlását követően, 7 nap múlva lett meg az állat. Ha az állat kiszabadul egy ketrecből, másodszor sokkal nehezebb, időigényesebb lehet befogni.
- A történet tanulsága az, hogy érdemes első körben minőségi macskacsapdát vásárolni.